Nowe zdjęcie

Nasi podopieczni

/ Fundacja / Nasi podopieczni

Kamil Orzelski

apostrophe

Kamil jest pod naszą opieką od wielu lat. Urodził się w 2003. Chłopiec jest dzieckiem niepełnosprawnym, choruje na autyzm wczesnodziecięcy. Wymaga stałego leczenia i rehabilitacji. Nasza fundacja wspiera finansowo rehabilitacje Kamila.

user

Dawidek Mazurczak

apostrophe

Dawidek jest pod naszą opieką od czerwca 2011. Maluszek ma MUKOWISCYDOZĘ, bardzo ciężką, nieuleczalną chorobę genetyczną. Niestety wyleczenie jest niemożliwe, jedyne co można zrobić to ciężkimi rehabilitacjami, inhalacjami i drenażami wywalczyć dla niego kolejny dzień życia.

Mukowiscydoza to nie choroba, to wyrok.

Dzięki naszej zbiórce kupiliśmy sprzęt, który umożliwia odpowiednią opiekę nad Dawidem: inhalator oraz ssak.  Resztę pieniędzy przeznaczamy na zakup leków, których koszty są ogromne: w styczniu leki dla malucha kosztowały 559,22 zł!  Nie każdego stać na chorobę...

Agnieszka i Dominika Nowaczyk

apostrophe

Dziewczynki urodziły się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Są bliźniaczkami z Gdańska. Choć mają 12 lat, codziennie uczą się podstawowych czynności, które umożliwią im okruchy samodzielności w przyszłości, takich jak: siedzenie, chodzenie, jedzenie. Kosztowna i ciężka rehabilitacja przynosi efekty. Zbiórka publiczna na dziewczynki została  zakończona z dniem 30.11.2012.

Zebrane pieniądze spożytkowane zostaną na rehabilitację, zakup leków oraz sprzętu medycznego.

 Dziękujemy

user

Wiktoria Kulczyńska

apostrophe

Wikusia z miejscowości Rumianek koło Tarnowa Podgórnego urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, której następstwem jest wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, i całkowity bezwład nóżek. Wikusi finansujemy szkła do okularów - bardzo silne i bardzo kosztowne, które wymieniać trzeba co jakiś czas.

Małgosia Wieteska

apostrophe

Małgosia ma 13 lat i dziecięce porażenie mózgowe.

Dziewczynka, mimo swojej choroby, jest dzieckiem bardzo pogodnym i kontaktowym, nastawionym na działanie i nie poddaje się. Od wielu lat, przy ogromnym wsparciu mamy, dziewczynka walczy o każdy, choć drobny, krok w poprawie zdrowia.

Turnus rehabilitacyjny kończy się dla Małgosi osiągnięciami wcześniej nie do uzyskania: np.skoki i stanie na jednej nodze.

Najważniejsza w procesie rehabilitacji jest intensywność ćwiczeń, co trudno osiągnąć w ciągu roku szkolnego. Dlatego też Małgosia z mamą starają się wykorzystać maksymalnie czas wakacji. Fundacja finansuje Małgosi turnusy rehabilitacyjne.

user

Filipek

apostrophe

Filip wymaga terapii w zakresie wspomagania rozwoju mowy oraz pracy z selektywnością jedzenia. W wieku 2 lat Filip przestał przyjmować wszystkie stałe pokarmy i ograniczył płynne pokarmy do dwóch. Ponadto w tym wieku Filip nie mówił jak jego rówieśnicy. Po półtora rocznej terapii widoczne są postępy,  menu Filipa jest już bogatsze, jednak nadal wymaga terapii w przełamywaniu oporu przed przyjmowaniem  nowych pokarmów.  Mowa Filipa umożliwia mu już komunikację z otoczeniem, jednak do pełnej samodzielności potrzebuje nadal pomocy specjalistów podczas codziennej terapii.

Filip ma duży potencjał, każdy miesiąc terapii zwiększa jego szansę na normalne funkcjonowanie

Jan Dankowski

apostrophe

Jaś przyszedł na świat w czerwcu 2010 roku z bardzo poważną, złożoną wadą serca - niedorozwojem lewego serca (HLHS) czyli działającą jedynie prawą komorą. Jaś przeszedł już trzy ciężkie operacje jakie wykonuje się w tego typu wadzie serca, mające charakter paliatywny. Jego serce, mimo zakończonego leczenia kardiochirurgicznego, nigdy nie będzie pracowało jak u zdrowych ludzi.

Ostatnia operacja miała miejsce w lutym 2013 roku, podczas której wszyto Jasiowi sztuczny tunel. Konsekwencją tego jest konieczność codziennego mierzenia poziomu krzepliwości krwi, która musi być znacznie rzadsza niż normalnie, ażeby nie doszło do powstania skrzepu. Ponadto Jaś musi być pod ścisłą kontrolą kardiologiczną.

Bartek

apostrophe

Bartek jest radosnym chłopcem, u którego wykryto chorobę nowotworową. Dziecko jest poddawane chemioterapii i czeka na usuniecie gałki ocznej celem ratowania życia. Wspieramy  Bartka i jego rodziców.

Patryk Toma

apostrophe

Patryk ma 11 lat. Cierpi na MPD pod postacią czterokończynową. Cierpi również na epilepsję, wodogłowie, niedosłuch obustronny czuciowo-nerwowy z głęboka wadą wzroku. Chłopczyk wymaga rehabilitacji takich jak logopeda, hipoteria, kinozyterapia, terapii widzenia.

Nasza fundacja współfinansuje dziecku sprzęt umożliwiający poruszanie się chłopca.

user

Kacperek i Kamilek Gradowscy

apostrophe

Kacperek i Kamilek mają po  7 lat, urodzili się przedwcześnie,ważąc niespełna 900 gramów.Kacperek i Kamilek mają  MPD oraz wodogłowie pokrwotoczne zaopatrzona zastawką. Obecnie życie chłopców i rodziców polega na nieustannej walce o elementy samodzielności w poruszaniu się. Dzieci korzystają z opieki lekarskiej, pedagoga, logopedy, psychologa, rehabilitanta.

Kamilek walczy o samodzielne poruszanie się, Kacperek niestety niema na to szans.

Nasza Fundacja wspiera rehabilitację chłopców

Piotrek Pierchała

apostrophe

Piotruś ma 8 lat,cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.Choruje także na epilepsję oraz ma problemy ze wzrokiem.Chłopczyk nie porusza się samodzielnie.Wymaga intensywnej rehabilitacji,która jest nadzieją na to,że dziecko zacznie chodzić .

Piotruś jest pod opieką wielu lekarzy i terapeutów. Jest usprawniany w zakresie kinezyterapii,logopedii,terapii widzenia,hipoterapii. Wydatki związane z niepełnosprawnością dziecka-znacznie przekraczają możliwości finansowe mamy Piotrusia.

user

Marysia i Kuba

apostrophe

Maria i Jakub urodzili się przedwcześnie w 26 tygodniu ciąży ze skrajnie niską masą urodzeniową ( Marysia-890 g, Kuba- 810 g). Dzieci od chwili narodzin są ciężko chore. Chorują na MPD, Zespół Dandy-Walkera, padaczkę, obustronny zanik nerwów wzrokowych. Cały czas wymagają intensywnego leczenia i rehabilitacji oraz terapii widzenia, logopedycznej, psychologicznej i pedagogicznej. Systematycznie uczestniczą w turnusach rehabilitacyjnych oraz wszelkich dostępnych formach rehabilitacji i terapii, które mogą choć odrobinę poprawić ich rozwój psychofizyczny. Dzieci mają obecnie 13 lat. Nasza fundacja wspiera finansowo rehabilitację bliźniąt.

Hubert Bieniasz

apostrophe

Hubercik urodził się 15.04.2004r z zespołem Sturge Webera (jest to naczyniakowatość twarzowo-mózgowa). Oprócz w/w chorób Hubert ma padaczkę. Napady padaczkowe stanowią duże zagrożenie dla jego życia. Naczyniaki które widoczne są na jego ciele znajdują się również w mózgu. Dlatego każdy nowy dzień to wygrana na loterii. Hubert jest jak tykająca bomba zegarowa ze względu na naczyniaki znajdujące  się w mózgu.

Zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele dzieci potrzebuje pomocy. Do ich grona jednak  dołączył  Hubert, który jest bardzo pogodnym dzieckiem, chwytającym każdy dzień i myśl o tym, że w każdej chwili może go zabraknąć spędza nam sen z powiek. Jesteśmy świadomi iż bardzo dużo jest cierpienia i nieszczęścia. Mamy jednak nadzieję, że pomoc dotrze również do Huberta, który dołączył do grona osób potrzebujących.

user

Martynka Plich

apostrophe

Martynka ma 7 lat , choruje na mózgowe porażenie dziecięce, spastyczne, czterokończynowe.Wymaga całodziennej opieki i pomocy w samoobsłudze.Nie porusza sie samodzielnie, nie mówi.Jest jednak pogodną i mądra dziewczynką, zawsze z uśmiechem zaczyna rehabilitacje, dzieki której czyni duże postępy.

Nasza fundacja wspiera finansowo rehabilitację dziecka.

Natalia Jabłońska

apostrophe

Natalka urodziła się w 2006 roku . Choruje na mózgowe porażenie dziecięce kończyn dolnych.

W 2011 roku została poddana zabiegowi operacyjnenu Fibrotomii Metodą Izibata, który polegała na usunięciu
lokalnych przukurczy w kolanach i zespołu bólowego w nóżkach. Dzięki tej operacji poprawia się ogólna
równowaga w staniu, jak i w chodzeniu.Natalia wymaga systematycznej rehabilitacji i asekuracji  drugiej osoby, musi również bardzo dużo ćwiczyć, dlatego nasza fundacja wspiera wyjazdy rehabilitacyjne dziewczynki.

Na co dzień Natalia uczęszcza do klasy drugiej szkoły podstawowej i  pomimo swej niepełnosprawności jest wesołą i pogodną dziewczynką.

user

Kajtek

apostrophe

Kajtek ma 5 lat i choruje na neofobię żywieniową - schorzenie to objawia się strachem przed dotykaniem i próbowaniem nieznanych mu rzeczy i produktów żywnościowych. Cierpi na nadwrażliwość sensoryczną, zwłaszcza okolic twarzy, dłoni i stóp. Tylko regularne ćwiczenia, zarówno w domu, jak i podczas terapii, pozwolą mu powoli zwalczyć chorobę - oswoić się ze strachem przed jedzeniem, nauczyć prawidłowych nawyków żywieniowych.