Aktualności

/ Fundacja / Aktualności / Fundacja wspiera świątecznie dzieciaki z oddziału neurologii w Poznaniu.

Dodano: 2017-12-11

Fundacja wspiera świątecznie dzieciaki z oddziału neurologii w Poznaniu.

Fundacja Piotr i Paweł "Radość Dzieciom" wraz z Prekursorem Artystycznym z Krakowa wspiera świąteczny występ w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu na oddziale neurologii dziecięcej.

Jutro, czyli 12 grudnia, krakowscy aktorzy wprowadzą chore dzieciaki w świąteczny nastrój za pomocą przedstawienia i prezentów od Świętego Mikołaja.

"Legenda o św. Mikołaju" to muzyczne widowisko artystyczne składające się z paru łączących się ze sobą epizodów. Jeden z nich inspirowany jest historią biskupa Miry w Licji - Mikołaja, a drugi wątek przedstawienia to Zjazd Świętych Mikołajów. Stało się to pretekstem do pokazania różnych wyobrażeń Św. Mikołaja w wielu krajach i epokach. Aktorzy wcielają się w postacie rozdające dzieciom prezenty w czasie Bożego Narodzenia, wykorzystując efektowne i wzorowane na historycznych strojach kostiumy np. rosyjskiego Dieduszki Moroza, pochodzących z Włoch - Wróżki Befany i Babbo Natale, amerykańskiego Santa Clausa i chorwackiego Svati Nikola. Producentem widowiska jest Prekursor Artystyczny, a wykonawcą Mobilna Scena BAMMBAAMM z Krakowa.

Nasza fundacja wspiera organizację od strony finansowej oraz przekazała 35 książek kulinarnych skierowanych do dzieci pt."Ale Pyszoty".

Nowe zdjęcie