Aktualności

/ Firma / Aktualności / IV Bieg Piotr i Paweł Gdańsk

Dodano: 2017-09-03

IV Bieg Piotr i Paweł Gdańsk

W minioną sobotę 3 września odbył się IV Bieg Piotr i Paweł w Gdańsku. Był to w tym roku zupełnie inny bieg niż w poprzednich latach. Zmienił się klimat imprezy, trasa, meta i cała oprawa wydarzenia.

 

Hasło tegorocznej imprezy brzmiało "Zdążyć przed zachodem słońca". Dosłownie miało ono oznaczać, że zawodnicy będą kończyć swoje zmagania na plaży przy blasku zachodzącego słońca. Mimo mało hawajskiej pogody, atmosfera była gorąca. Nie zabrakło wielu tropikalnych atrakcji: palm, kokosów, leżaków itp.

 

Zawodnicy wystartowali o godzinie 17:30. Do pokonania mieli 10 km (dwie pętle po 5 km) alejkami Parku im. Ronalda Reagana. Bieg kończył się wspaniałym finiszem wzdłuż morskiego brzegu, z metą na plaży. Finiszerów wbiegających na ostatnie metry na piaszczystym odcinku przed metą witała grupa bębniarzy, która dodawała im energii. Bieg wygrał Bartosz Zając z czasem 00:33:35. Wśród kobiet najlepsza była Iwona Nieradka z czasem 00:40:35. Natomiast wśród pracowników Piotr i Paweł najlepszy był Marcin Malinowski z czasem 00:49:06, a wśród kobiet Katarzyna Zawistowska 00:54:31. Serdecznie gratulujemy!

 

Na mecie czekały na uczestników piękne medale w kształcie muszli i hawajskie girlandy z kwiatków. Nawet mimo silnego wiatru i przelotnych opadów było więc naprawdę hawajsko. Wszyscy otrzymali bogaty pakiet finiszera, a na starcie koszulki i chusty z logo Piotr i Paweł.

 

Zawodnikom i kibicom czas umilała hawajska grupa muzyczna. Po zawodach odbył się dodatkowo koncert w wykonaniu zespołu egzotycznego. Dekoracja wręczenia nagród odbyła się na tle morza, a na koniec wszyscy uczestnicy eventu mogli obejrzeć jeszcze wspaniały występ grupy, która zaprezentowała pokaz tańca z ogniem - Fireshow.

 

Tego dnia odbyły się również biegi dla dzieci pod patronatem Fundacji Piotr i Paweł Radość Dzieciom. Trasa rywalizacji dla najmłodszych została także poprowadzona po plaży. Były to dla startujących dzieciaków bardzo emocjonujące i na pewno niezapomniane chwile! Oprócz startu mogły także wziąć udział w różnych, specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach "sportowych" np. rzut kokosem, przeciąganie liny i wiele innych.

 

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy za rok! :)